Skip to content Skip to navigation

Aš - tai Lietuva!

Pateikta: 2018-03-02 (atnaujinta: 2018-03-02)

Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ įvyko šventinis renginys-viktorina „Aš – tai Lietuva“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės 100-čiui paminėti. Renginį organizavo priešmokyklinių grupių ,,Drugeliai“,  ,,Skruzdėliukai“,.,,Bitutės“ vaikai, jų auklėtojos K.Kaunienė, L.Stonkuvienė, A.Grubliauskienė,  L. Jašinskienė ir muzikos mokytoja S. Razmuvienė. Vaikai netradiciškai paminėjo Lietuvos gimtadienį – Lietuvos šimtmetį: ir tautines dainas dainavo, ir eilėraščius apie gimtinę deklamavo, ir žinias apie Lietuvą pasitikrino viktorinoje.
     Šventė prasidėjo iškilmingai: susirinkę vaikai, jų auklėtojos, tėveliai nuoširdžiai sudainavo  lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ himną. Vėliau priešmokyklinių grupių vaikai žaismingai ir linksmai prisistatė daina, deklamuodami eilėraščius. Į šventę susirinkę tėveliai, mažesniųjų grupių vaikučiai galėjo pasiklausyti eilėraščių apie Lietuvą, jos, gamtą, didingą praeitį ir kunigaikščius.
     Smagiausia vaikams buvo atsakyti į klausimus apie Lietuvą: kas yra mūsų sostinė, prezidentė, kokie Lietuvos simboliai, kokia jūra skalauja mūsų krašto krantus, ką reiškia vėliavos spalvos... Visi vaikai norėjo kuo greičiau ir tiksliau atsakyti, pasidžiaugti, kad iš tiesų žino svarbiausius dalykus apie savo gimtąjį kraštą.
     Dar stipresnių emocijų vaikams sukėlė praktinės viktorinos užduotėlės: sudėti pilį ir vėliavą iš duotų detalių, dėlionę „Lietuva“. Įveikę šias užduotis vaikai šoko bendrą draugišką ratelį, o renginį baigė lietuvių liaudies daina „Viens, du trys – graži Lietuva“.
     Renginio pabaigoje auklėtojos vaikams linkėjo nepamiršti, kad gyvena pačioje gražiausioje šalyje – Lietuvoje, kad nesvarbu, ar saulė švies, ar lietus lis, mažose širdelėse tegul visada gyvena meilė ir pagarba gimtajai šaliai.

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Kristina Kaunienė