Skip to content Skip to navigation

Užgavėnės

Pateikta: 2018-02-13 (atnaujinta: 2018-02-13)

Šiandien,Vasario 13 dieną, linksmai šurmuliavo visas lopšelis-daželis. Vyko pramoga vaikams-Užgavėnės. Užgavėnės-tai burtų spėjimų, draudimų diena, pagal šią šventę skaičiuojame 46 dienas iki šv. Velykų. Per Užgavėnes varome lauk žiemą ir žadiname pavasarį.
    Nuo pat ryto lopšelyje-darželyje linksmai ir garsiai išdykavo, pokštavo persirengėliai- daktaras (auklėtoja B. Lukošienė), kareivis (auklėtoja A. Grubliauskienė), čigonė (auklėtoja K. Kaunienė) su mažaisiais čigoniukais ir iš miego pabudusi meškutė. Jie su dainomis, išdaigomis, pokštais kvietė visus visus didelius ir mažus į Užgavėnių šventę kieme, kur karaliavo Lašininis (auklėtoja B. Lukošienė) ir Kanapinis (auklėtoja A. Grubliauskienė).
    Jau tuoj po Kalėdų Lašininis neša ant aukšto lašinių paltis, dešras, skilandžius, kumpius. Kanapinis velka aliejaus, silkių bačkas, kisieliaus indus. Taip jie rengiasi mūšiui visą pokalėdžio laiką iki Užgavėnių. Vakarais vis girdėti bildesys. Šiandien jie pradeda paskutinį, didžiausią mūšį-kas nugalės pavasaris ar žiema?

Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ vaikučių padedamas, virvės varžybose, pagalvių mūšyje, mįslių spėjimo konkurse,  žinoma nugalėjo Kanapinis. Kanapinis išvijo Lašininį, vadinasi, netrukus prasidės pavasaris. Gavėnia-rimties ir susikaupimo metas. O šėlkim, linksminkimės, pokštaukim, siuskim, išdykaukim.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Kristina Kaunienė